Tvoř s láskou...

Ať už se zabýváš čímkoliv, přistupuj k dílu s citem a respektem vůči výsledku. Dokážeš o své činnosti hodiny mluvit?
A hlavně. Baví Tě to?

Neustále pracuj na své kreativitě

Učení je celoživotní proces. Pokud v životě vyvstanou potíže, neváhej s návštěvou knihkupectví, či místní knihovny a o problému si něco nastuduj.
Nikdy se neostýchej přiznat si problém a požádat o radu, či pomoc druhé lidi.

Měj svůj čas pod kontrolou

Je dobré mít ve věcech pořádek. Pokud nevíš kam dřív skočit, pořiď si papírový diář a stanov si priority. Stres nedělá nikomu dobře a v krajním případě může i poškodit zdraví.

Dělej vždy radost sobě i druhým

Neměli bychom zapomínat na sebe a své blízké. Malý dárek, návštěva, či pozvání na něco k pití jsou skvělé možnosti jak potěšit ostatní.
A sobě můžeš udělat radost společnou fotografií.

Narozeniny jsou speciální den

Narozeninový den je pro každého unikátním dnem v roce. Zvláště pak, pokud jde o kulatiny. Mysli na to a pamatuj si data narozenin své rodiny a blízkých přátel.
Fotografie narozenin budou i po letech připomínat důležité okamžiky a milníky.

Podporuj živou hudbu

Žádná jiná odnož kultury netáhne tolik lidí, jako koncerty a festivaly. Ať již jsi příznivcem jakéhokoliv žánru, kapely, či interpreta,
podporuj je prosím koupí CD a vstupenek na hudební akce. A samozřejmě jejich písničky poslouchej.

Nesdílej fotografie dětí na internet

Když jsem byl malý, internet začínal. Tehdy bylo zcela nemyslitelné, že by někdo dal cizí fotografii online, nebo dokonce někomu zakládal profil na sociální síti.
Desatero internetové bezpečnosti se od té doby příliš nezměnilo, jen se masově porušuje. Nepřidávej se prosím k tomuto trendu, toto chování ohrožuje bezpečí dětí.

Pomáhej lidem ve svém okolí, kteří to potřebují

Měli bychom si jistě pomáhat. Především bychom však neměli zapomínat na své nejbližší. Existuje jistě mnoho nejrůznějších sbírek.
V některých případech se však účel míjí s výsledkem a získané prostředky jdou jinam. Pomáhat je zapotřebí, ale je dobré se informovat.

Navštěvuj často přírodu

Pobyt v přírodě na čerstvém vzduchu je nejen zdravý, ale také pomáhá "doplnit baterky" a naplňuje pozitivní energií. A to lidé potřebují. Sdílej ji s druhými.

Přemýšlej, než vyslovíš kritiku

Lidé často vynáší rychlé soudy z nejrůznějších důvodů. Informace si ověřuj u kompetentních lidí a nikoho bez jasných indícií nekritizuj.
Zejména nikdy nikomu nepomlouvej tvorbu, každý má jiný styl a vkus.

Čtyři dohody. A pátá...

Nehřeš slovem, neber si nic osobně, nevytvářej si žádné domněnky a vždy dělej vše nejlépe, jak dokážeš. Naslouchej, ale buď skeptický.