Facebook Instagram

Tvořte s láskou...

Vždy přistupujte k dílu s citem a respektem vůči výsledku. Všímejte si věcí a věnujte jim plnou pozornost a soustředěnost.

Neustále pracujte na své kreativitě

Učení je celoživotní proces. Neváhejte s návštěvou knihkupectví, či místní knihovny a náhodné překážky studujte.
Nikdy se nebojte přiznat si problém a požádat o pomoc druhé lidi.

Mějte svůj čas pod kontrolou

Je dobré mít ve věcech pořádek. Pořiďte si papírový diář a stanovte si priority. Stres nedělá nikomu dobře a v krajním případě může i poškodit zdraví.
Někteří lidé si myslí, že čas je v životě velmi obtížné nalézt. Ve skutečnosti je zapotřebí jen jeho správná organizace.

Dělejte radost sobě i druhým

Nezapomínejte na sebe ani na své blízké. Malý dárek, návštěva, či pozvání na něco k pití jsou skvělé možnosti jak potěšit ostatní.
A sobě můžete udělat radost společnou fotografií. Nebo společně můžete zorganizovat výlet, či víkendový pobyt na horách.

Narozeniny jsou speciální den

Narozeninový den je pro každého unikátním dnem v roce. Zvláště pak, pokud jde o kulatiny. Myslete na to a pamatujte si data narozenin své rodiny a blízkých přátel.
Fotografie narozenin budou i po letech připomínat důležité okamžiky a milníky.

Podporujte živou hudbu

Žádná jiná odnož kultury netáhne tolik lidí, jako koncerty a festivaly. Ať již jste příznivcem jakéhokoliv žánru, kapely, či interpreta,
podporujte je prosím koupí CD a vstupenek na hudební akce. A samozřejmě jejich písničky poslouchejte.

Nesdílejte fotografie dětí na internet

Když jsem byl malý, internet začínal. Tehdy bylo zcela nemyslitelné, že by někdo dal cizí fotografii online, nebo dokonce někomu zakládal profil na sociální síti.
Desatero internetové bezpečnosti se od té doby příliš nezměnilo, jen se masově porušuje. Nepřidávejte se prosím k tomuto trendu, toto chování ohrožuje bezpečí dětí.

Pomáhejte lidem ve svém okolí, kteří to potřebují

Měli bychom si jistě pomáhat. Především bychom však neměli zapomínat na své nejbližší. Existuje jistě mnoho nejrůznějších sbírek.
V některých případech se však účel míjí s výsledkem a získané prostředky jdou jinam. Pomáhat je zapotřebí, ale je dobré se informovat.

Navštěvujte často přírodu

Pobyt v přírodě na čerstvém vzduchu je nejen zdravý, ale také pomáhá "doplnit baterky" a naplňuje pozitivní energií. A to lidé potřebují. Sdílejte ji s druhými...

Přemýšlejte, než vyslovíte kritiku

Lidé často vynáší rychlé soudy z nejrůznějších důvodů. Informace si ověřujte u kompetentních lidí a nikoho bez jasných indícií nekritizujte.
Zejména nikdy nikomu nepomlouvejte tvorbu, každý má jiný styl a vkus.

Vytvářejte bezpečné prostředí

Snažte se hledat u věcí pozitivní stránky. K ostatním lidem buďte zdvořilí.

Čtyři dohody. A pátá...

Nehřešte slovem, neberte si nic osobně, nevytvářejte si žádné domněnky a vždy dělejte vše nejlépe, jak dokážete. Naslouchejte, ale buďte skeptičtí.